تبلیغات
زنبور درمانی و فواید زنبور عسل - مقایسه ی زنبور درمانی و دارو درمانی در بیماری ام.اس

زنبور درمانی و فواید زنبور عسل

زنبور آفریده ی شگفت آور خالق هستی

مقایسه زنبوردرمانی و دارودرمانی در بیماری ام.اس

استفاده از داروها در درمان بیماری ام.اس به هیچ وجه جنبه درمانی نداشته و تنها باعث جلوگیری از عود حملات آنهم به میزان 20-30 درصد می‌شود، این مطلب مورد تایید کلیه پزشکان متخصص مغز و اعصاب ، ایمنولوژیست‌ها و داروسازان در این زمینه است.

هنوز عامل بیماری ام.اس مشخص نیست در نتیجه درمان قطعی نیز امکان پذیر نیست.

در مراحل اولیه بیماری تنها بعنوان یک مشکل عصبی کوچک مثل دوبینی، خستگی، و خالی شدن زیر پاها بروز می‌کند که همراه با تشخیص، چند داروی تقویتی تجویز می‌شود. با پیشرفت بیماری استفاده از داروهای تعدیل کننده از جمله اینترفرونها جهت جلوگیری از عود و پیشرفت بیماری و در زمان بروز حملات استفاده از سرکوب کننده‌ها تجویز می‌شود. همراه با استفاده از داروهای متداول درمان‌های علامتی نیز صورت می‌گیرد تا مکمل درمان باشد. با این حال پیشرفت بیماری و عارض شدن مشکلات بیشتر برای بیماران در اکثر حالات اتفاق می‌افتد و در نتیجه تعداد داروهای مصرفی و دوز آنها نیز افزایش می‌یابد. استفاده از داروها عوارض جانبی بسیاری دارد که گاهاً درمان آنها نیز خود مشکلات جدیدی برای بیماران به همراه دارد در بیشتر موارد بیماری روند صعودی دارد و با ناتوان کردن بیمار همراه است بطوری که در اوایل بیمار با کمک دیوار، عصا، واکر، ویلچر و در نهایت خود را در بستر می‌یابد.

مشکلاتی که بواسطه بیماری بروز می‌کند عبارت است از : دوبینی، عدم تعادل، خستگی، گرفتگی عضلات، مشکلات ادراری(احتباس، تکرر و بی،اختیاری)، مشکلات جنسی، لرزش اندام، درد در نواحی مختلف بدن، ناتوانایی یکطرفه و در نهایت دوطرفه و .....

مشکلات جنبی که بواسطه عوارض جانبی داروها بروز می‌کند شامل موارد زیر است :

ضعف عمومی بدن به جهت استفاده از داروهای سرکوب کننده، حالات شبه آنفولانزایی، مشکلات گوارشی و یبوست، بروز اختلالات روحی و روانی از جمله افسردگی، اختلالات هورمونی بدن، اختلال در آنزیم‌های کبدی و تغییر فاکتورهای خونی و در حالات پیشرفته اختلالات قلبی نیز در مواردی مشاهده می‌گردد.

بنابراین دارو درمانی در بیماری ام.اس توفیق ناچیزی داشته و مطالعات خیلی زیادی در این خصوص باید صورت گیرد. اما زنبوردرمانی :

تحقیقی که در سال 1993 توسط یک ایمونولوژیست آمریکایی صورت گرفت ایمن بودن کاربرد زهر را در بیماری ام.اس به اثبات رسانید. عوارض اولیه زنبوردرمانی شامل تورم، سوزش و خارش به مدت 5 تا 10 روز بوده که به مرور برطرف می‌شود. زهر زنبور باعث تعدیل سیستم ایمنی و به عبارتی آرام سازی آن می‌شود.غدد درون‌ریز و سیستم هورمونی را بالانس می‌کند و کلیه فعل و انفعالات بدن را عادی می‌سازد.

در مقایسه با دارودرمانی که مدت استفاده از آن نامحدود است طول درمان بسته به شرایط بیمار و مدت ابتلاء متفاوت است. برای مثال فردی که دو سال مبتلاء به بیماری ام.اس است نیاز به دو سال زنبوردرمانی دارد، اما پس از آن شاید دیگر نیازی به درمان مجدد نباشد. به تعبیر دیگر با شروع درمان و استفاده از حداکثر دوز زهر، رفته رفته نیاز به جلسات درمان کاهش می‌یابد.

بیماری ام.اس یک بیماری مخرب سلول‌های عصبی است که در ابتداء با از بین غلاف‌های میلین و سپس از کار افتادن سلول عصبی همراه است، بنایراین ادعای درمان در مراحل پیشرفته و با هر شیوه‌ای کاملاً بی‌اساس و غلط است منتهی استفاده از زهر زنبور در این مراحل باعث بهبود شرایط بیماری و جلوگیری از پیشرفت آن می‌شود.

زنبوردرمانی در مراحل اولیه بیماری درمانی بمراتب ایمن‌تر، موثرتر و بدون عارضه جانبی نسبت به سایر شیوه‌های درمانی از جمله دارودرمانی است.حال چرا جامعه جهانی این شیوه درمانی را نپذیرفته و مورد بررسی قرار نمی‌دهد دلایل گوناگونی دارد که به چند مورد آن اشاره می‌شود:

1-   سودآور نبودن ساخت فرآورده دارویی از زهر زنبور برای کمپانی‌های داروسازی

2-   عدم اطلاع و آشنایی جامعه پزشکی از این شیوه درمانی

3-   وجود مافیای دارویی و مبارزه با داروهای طبیعی در درمان این بیماری

4-   عدم آشنایی پزشکانی که در این زمینه کار می‌کنند بدون اطلاع از پروتکل درمانی                                                                                                       

حال با این توضیحات قضاوت با شماست ولی به نظر بنده عدم اجرای زنبوردرمانی توسط بیماران ام.اس مساوی است از دادن فرصت همراه با پیشرفت بیماری و معلولیت بیشترآنها

در پایان یادآوری می‌شود زنبوردرمانی حتماً باید در کلینیک مجهز به لوازم پزشکی و زیر نظر پزشک و با رعایت پروتکل درمانی صورت گیرد.

 

 

تهیه وتنظیم : مهندس سیدی مدیر وبلاگ

   

آمار وبلاگ

  • کل بازدید : 244431
  • بازدید امروز :1322
  • بازدید دیروز : 12743
  • بازدید این ماه : 135244
  • بازدید ماه قبل : 137422
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :