تبلیغات
زنبور درمانی و فواید زنبور عسل - ژله رویال و بیماری ام.اس

زنبور درمانی و فواید زنبور عسل

زنبور آفریده ی شگفت آور خالق هستی

چهارشنبه 17 شهریور 1389

ژله رویال و بیماری ام.اس

نویسنده: سید غفار سیدی   طبقه بندی: زنبور عسل، بیماری MS، خواص درمانی زنبور عسل، 

ژله‌ رویال و بیماری ام. اس

ژله‌ رویال و بیماری ام. اس هدف تحقیق :

انستیتو سلز با طرح این تحقیق به دنبال این سؤال بوده که آیا مصرف ژله رویال زنبور عسل توسط بیماران مبتلا به ام.اس می تواند مانع پیشرفت بیماری آنان گردد یا خیر.

ژله رویال چیست؟

ژله رویال ماده ای است که توسط غدد مغزی زنبوران کارگر تولید می شود و به تغذیه لاروهای نر و کارگر در سه روز اول زندگی و ملکه زنبورعسل در تمام طول عمرش می رسد. نقش ملکه به عنوان مادر، تخم گذاری و تولید نسل است بطوری که در اوج تخم گذاری روزانه 2000 تخم می‌گذارد(تقریباً سه برابر وزنش) و از طرفی عمر آن 40 برابر بیشتر از دیگر زنبورهای کندو (کارگر و نرها) است و این تمایز به سبب رژیم غذایی خاص ملکه است که منحصراً از ژله رویال استفاده می کند. ژله رویال استفاده شده در این تحقیق تازه، خالص و بدون هر گونه آلودگی بوده است. انستیتو سلطنتی سلز ژله ها را با تمام ترکیبات مغذی مانند زنبورها محافظت نموده و آن را در کپسول های پلاستیکی با موم پر، و فوراً برای بیماران ارسال می نموده است.

سلول های ملکه :

سلول های ملکه اطاقک هایی هستند که ملکه ها دوران لاروی و شفیرگی زندگی خود را درآن می گذرانند و فقط از ژله رویال تغذیه می کنند، ژله رویال مورد استفاده با پرورش مصنوعی ملکه در این اطاقک ها و برداشت آن پس از تخریب این سلولها بدست می آید.

مواد متشکله ژله رویال :

ژله رویال شامل پروتئین ها، کربوهیدرات ها، ویتامین های گروه B، مواد معنی و حداقل 17 آمینواسید و استیل کولین است. همچنین در ژله رویال دو هورمون به نام های juvenile ، ecdyson وجود دارد که باعث دگردیسی زنبورها می‌گردد. این هورمون ها می‌توانند ساختمان مارپیچی و توالی اسیدهای آمینه را تصحیح کنند.

استیل کولین موجود در ژله ماده‌ای است که به عنوان یک انتقال دهنده عصبی بویژه بین عصب و ماهیچه عمل می‌کند.

ویتامین 5B (اسید پانتوتنیک) که به مقدار بسیار زیاد در ژله رویال یافت می‌شود از اصلی‌ترین عوامل واکنش‌های بیولوژیکی و شیمیایی درون سلولی است و دارای نقش اساسی در متابولیسم چربی ها، گلوسیدها و اسیدهای آمینه است. مواد تشکیل دهنده ژله رویال به نحوی عمل می‌کنند که باعث تشکیل و توسعه سلول های جدید ویا ترمیم سلول‌های تخریب شده می‌شوند.

شیوه اجراء :

به روش افزایش تدریجی به این ترتیب که با دوز 1650 میلی گرم در روز شروع کرده و با افزایش میزان ثابت (280 میلی گرم) در هر ماه به دوز مورد نظر که 5000 میلی گرم در روز می باشد می‌رسانده‌اند. در این روش برخلاف روش زهر درمانی می توان از داروها و مکمل‌های تجویز شده توسط پزشک نیز استفاده کرد.

نحوه مصرف ژله رویال :

ژله رویال در ظروف پلاستیکی کپسول مانند قرار داده شده و هر کپسول حاوی یک دوزکامل کامل ژله است. کپسول ها باید در فریزر یخچال نگهداری شوند تا هم تازه بمانند و هم از آسیب نور و هوا محافظت شوند. اگر ژله رویال در ظروف روباز قرار گیرند به دلیل مجاورت با هوا فاسد شده و خواص خود را از دست می‌دهد. بیماران پس از خارج کردن کپسول ژله از یخچال درب آن را باز کرده و با یک میله چوبی مخصوص محتویات کپسول را بطور کامل مصرف می‌کنند.

مشاهدات تحقیق :

نتایج مطالعه مثبت و بسیار امید بخش بودند و خیلی بهتر از آن بود که انتظار می‌رفت. ژله رویال تازه و خالص نه تنها از پیشرفت بیماری ام.اس جلوگیری می‌کند بلکه در بیشتر موارد شرایط بالینی بیماران را بهبود می‌بخشد.

این مطالعه سه سال است که اجرا می‌شود. در این مدت 140 بیمار تحت درمان با ژله قرار گرفتند از این تعداد 120 بیمار پاسخ مساعد به درمان دادند و 20 بیمار هم هیچ گونه پاسخی نشان ندادند. در هیچ کدام از بیماران نیز واکنش منفی نسبت به مصرف ژله رویال مشاهده نشد. برای اجرای این مطالعه بیمارانی از کشورهای یونان، انگلیس، کانادا و استرائیل انتخاب شده بودند.

نتایج :

در 84 درصد بیماران آثار کلینیکی بهتر همراه با بهبود در موارد زیر مشاهده شد:

1ـ دو بینی چشم، بهبودی از 30 تا 100 درصد

2ـ بلعیدن غذا، بهبودی 100 درصد

3ـ تحرک، بهبودی از صفر تا 80 درصد

4ـ خستگی، بهبودی از صفر تا 80 درصد

5ـ تعادل، بهبودی از صفر تا 30 درصد

6ـ مشکلات عصبی (سردردهای شدید)  بهبودی از 50 تا 80 درصد

7ـ مشکلات گفتاری، بهبودی از 20 تا 50 درصد

8ـ افسردگی، بهبودی از 40 تا 80 درصد

9ـ بیحسی و کرختی، بهبودی از 20 تا 30 درصد

10ـ کاهش عود (حمله)، بهبودی تا 50 درصد

 

منبع :   www.otenet.gr.royalcells

آمار وبلاگ

  • کل بازدید : 244431
  • بازدید امروز :1322
  • بازدید دیروز : 12743
  • بازدید این ماه : 135244
  • بازدید ماه قبل : 137422
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :