تبلیغات
زنبور درمانی و فواید زنبور عسل - عفونت ادراری در بیماران ام اس

زنبور درمانی و فواید زنبور عسل

زنبور آفریده ی شگفت آور خالق هستی

چهارشنبه 17 شهریور 1389

عفونت ادراری در بیماران ام اس

نویسنده: سید غفار سیدی   طبقه بندی: بیماری MS، 

عفونت ادراری در ام.اس

اگر چه هر فردی شانس ابتلاءبه عفونت ادراری را دارا می‌باشد، بروز آن دربیماران مبتلاءبه ام.اس به علت عدم تخلیه كامل ادار و وجود ادرار با قیمانده در مثانه بیشتر است. ادراری كه در مثانه به جا می‌ماند با گذشت زمان به محیطی مناسب جهت رشد و تكثیر میكروبها بدل می گردد .

 علاوه بر آن عناصر معدنی و آلی موجود در ادرار نیز رسوب كرده و در تشكیل سنگ مثانه شركت می‌جویند، نتیجه ساخته شدن سنگ نیز تحریك بافت دیواره مثانه و عفونت ثانویه می باشد .

علائم عفونت ادراری به شرح ذیراست :

 - فوریت در دفع ادرار

 - تكرر ادرار

 - سوزش ادرار

   - درد پشت یا پهلوها

   - تب

 - اسپاسم عضلانی (انقباضات شدید و مداوم عضلات به صورت غیر ارادی كه در ام‌اس جزو علایم شایع است)

   - بد بو و تیره شدن ادرار

      گه‌گاه افرادی كه عفونت ادراری دارند به علت بروز تب و افزایش دمای بدن علائمی مشابه علائم عود ام‌اس را گزارش می‌كنند كه در حقیقت عود نمی‌باشد بلكه تقلیدی از حمله ام‌اس است به همین دلیل به آن عود كاذب گفته می‌شود. با درمان عفونت این علائم نیز بر طرف گشته و بیمار به حالت قبل از بروز آنها بر می‌گردد.

 بر همین اساس در مواقعی كه بیمار علائمی از عود را گزارش می‌كند، باید عفونت ادراری را نیز مد نظر داشت .

  تشخیص و درمان

      كلیه علامتهای ذكر شده بالا علاوه بر ام‌اس در سایر بیماری ها نیز می‌توانند مشاهده شوند‌. با توجه به این واقعیت جهت تشخیص علت دقیق بروز اختلال، علائم بیمار به تنهایی كفایت نكرده و نیاز به‌آزمایشات پایه و تكمیلی است . بنابراین گزارش هر گونه تغییر در عملكرد طبیعی دستگاه ادراری و كیفیت ادرار به پزشك معالج در امر تشخیص و درمان صحیح كمك شایانی می‌نماید و این كار موثرترین ، بی‌خطر‌ترین و سهل‌ترین راه كمك به شماست . لازم به ذكر است كه هر گونه تغییر چه مثبت ، چه منفی را باید گزارش كنید .

  اقدامات تشخیصی

      پس از مشاوره با پزشك معالج و گزارش علائم عفونت ادراری توسط شما، ممكن است اقدامات و آزمایشات مختلفی جهت تشخیص صحیح، قدم به قدم صورت پذیرد از جمله: 

 - آزمایش میكروسكوپی نمونه ادرار ( U/A )

 - آزمایش نواری نمونه ادرار   ( Dipstick test )  

 - كشت ادرار

 - سونوگرافی كلیه، مثانه و مجاری ادراری

 و سایر آزمایشات كه با صلاحدید پزشك معالج درخواست می‌گردند. با توجه به شواهد و نتیجه آزمایشات پزشك معالج درمان دارویی را جهت شما شروع می‌كند. صرف نظر نوع آنتی بیوتیك تجویز شده حتی اگر علائم شما از بین برود یا كاهش یابد، باید دوره درمان را كامل كنید. اگر قبل از اتمام دوره درمان آنتی بیوتیك را قطع نمایید عفونت ریشه كن نشده و مجدداً علائم بروز خواهند كرد. طول دوره مصرف آنتی بیوتیكها بسته به علایم شما و نوع آنتی‌بیوتیك تجویز شده از 7 تا 14 روز متغیر است.

 علاوه بر درمان دارویی تغییر خصوصیات ادرار نیز در سرعت بخشیدن به درمان و پیش‌گیری از عفونت راجعه مؤثر است كه از آن ‌جمله مصرف میوه‌جات حاوی ویتامین C و اسیدی شدن ادرار می‌باشد.

منبع : سایت انجمن ام.اس مازندران شهریور 1384

در پایان اینجانب به بیمارانی که دارو درمانی می‌کنند پیشنهاد می‌کنم از بره موم زنبور عسل جهت درمان عفونت ادراری بدون هیچگونه نگرانی و بعنوان یک داروی طبیعی استفاده کنند. بره موم توسط زنبور عسل از جمع‌آوری رزین یا صمغ گیاهان و ترکیب آن با موم ، گرده گل و آنزیم‌های گوارشی زنبور عسل تهیه می‌شود.

لازم به ذکر است بره موم خواص ضد میکروبی فوق‌العاده داشته به نحوی که در داخل کندو شرایط برای رشد میکروبها بسیار مساعد است (دمای 36 درجه سانتی‌گراد و رطوبت بالای 60 درصد) اما به دلیل حضور بره موم هیچ گونه میکروبی مجال رشد پیدا نمی‌‌کند.

مطالعات زیادی در خصوص خواص ضد میکروبی این ماده صورت گرفته که همه حاکی از مثبت بودن نتایج آزمایشات دارد، بعلاوه در صورت استفاده از آنتی‌بیوتیک بهمراه بره موم در درمان عفونت ادراری سرعت بهبودی بسیار بالاتر خواهد بود.

برای آگاهی بیشتر در این خصوص می‌توانید به کتاب بره موم دارویی طبیعی از کندوی زنبور عسل ترجمه اینجانب مراجعه کنید.   

مهندس سیدی : مدیر وبلاگ

آمار وبلاگ

  • کل بازدید : 244431
  • بازدید امروز :1322
  • بازدید دیروز : 12743
  • بازدید این ماه : 135244
  • بازدید ماه قبل : 137422
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :